نمایندگی فروش لوله فولادی بدون درز رده 40


جنرال متال عامل فروش لوله فولادی بدون درز رده 40

از محصولات و خدمات ارائه شده در این مجموعه می توان به موارد ذیل اشاره نمود :
لوله فولادی بدون درز رده 40
خرید لوله فولادی بدون درز رده 40
فروش لوله فولادی بدون درز رده 40
قیمت لوله فولادی بدون درز رده 40
نمایندگی لوله فولادی بدون درز رده 40
نماینده لوله فولادی بدون درز رده 40 لطفا جهت اطلاع از ویژگی های محصولات و خدمات این مجموعه و اطلاع از قیمت های رقابتی آن ها با شماره تماس های مجموعه و مشاورین ما ارتباط برقرار نمایید.لوله بدون درز چیست ؟لوله سیاه مانیسمان:در مرحله اول لوله شکل اوليه  لوله   قرار دادن در دستگاه و در مرحله دوم به کيفيت سطحي وابعاد و ضخامت  مورد نظر خواهد رسيد. مانیسماناين لوله ها در ايران به نام لوله هاي „ مانیسمان  „ هم ناميده مي شوند که از نام آلماني سازنده  گرفته  شده است.لوله فولادی مانیسمان:لوله مانسیمان – کربن استیل – لوله های کربن استیل از جمله لوله های پر مصرف فولادی  در زمینه های مختلف  ( ساختمان سازی . صنعت .....)میباشند.که در انواع مانیسمان ( بدون درز ) و درزدار در رده های  و زمینه های مختلف  اعم از صنعتی و ساختمانی , نفت و گاز و پتروشیمی و دیگر صنایع مرتبط مورد استفاده قرار میگیرند.مانیسماناین لوله ها در رده های ۱۰ – ۲۰ – ۳۰ – ۴۰ – ۸۰ – ۱۶۰   مانیسمان در متریالهای APi 5L GR B A106  مانیسمان و یا به صورت ST 37 و در انواع درزدار موجود می باشند.بسته به نوع مصرف ( ساختمانی . صنعتی . گاز و.....) مانیسمان  و نوع پروژه این لوله ها میتوانند دارای ضخامت  (ابعاد و متریال ) جنس خاص باشند .ابعاد این لوله ها بین ۶ الی ۱۲ متری متغیر می باشد.مانیسماناز جمله کشورهای سازنده این لوله ها میتوان به کشورهای چون ایران  , چین , روسیه , اسپانیا , اکراین ( اوکراین ) و آلمان اشاره کرد.لوله مانیسمان از شمش های فولادی که . آنها عموما با کشش و نورد شمش های گرد فولادی تولید می شوندالبته تولید لوله مانیسمان از مقاطع چهار گوش نیز امکان پذیر است اما باعث بالا رفتن هزینه تولید  مانیسمان  نکته جالب درباره روش تولید لوله مانیسمان این است که تولید از سایزهای بزرگتر به کوچکتر در لوله مانیسمان وجود دارد.وسایزهای۲/۱و۴/۳و۱اینچ معمولا” به روش سرد  تولید میشوند. یعنی برای تولید سایز۲/۱اینچ ابتدا باید شمش ۷۶ پس از حرارت سوراخ ۲/۱ایجاد می شود وپس از نورد وکشش درخط تولید لوله مانیسمان ۴/۱ ۱اینچ تولید شده وپس از آن باروش سرد لوله ۴/۱ ۱ینچ کشیده شده وپس از اسید کاری وطی چند مرحله کشش به سایز موردنظر۲/۱اینچ می رسند .این روش اولین بار توسط مهندسی آلمانی بنام مانیسمان بکاررفت و فقط در ایران به این نام خوانده می شود.لوله مانیسمان در ایران به نام لوله بدون درز  که از نام (دانشمندی آلمانی )که اولین بار این لوله ها را ساخت گرفته  شده لوله مانیسمان از یک قطعه فولادی یک تکه ساخته  و. در این روش لوله ها بدون درز  و برای ساخت آن یک قطعه شمش  (فولاد )را گرم کرده واز یک قالب مخصوص عبور می دهند. سپس با غلطک های مخصوص تحت نورد و کشش قرار می دهند تا به اندازه مورد نظر برسند. (ابعاد مختلف ) 
تفاوت لوله فولادی رده ۸۰ و رده ۴۰اصطلاح “رده ۴۰” و “رده ۸۰” به ضخامت دیواره لوله مانیسمان اشاره شده است. “شماره رده”  توسط موسسه استاندارد های ملی آمریکا مشخص میشوذ. بنا بر مقیاس موسسه، ضخامت دیواره لوله به رده‌های ۱۰، ۴۰، ۸۰ و ۱۶۰ تقسیم شده است. .لوله مانیسمان رده ۸۰ در وزن “ضخیم” و لوله مانیسمان رده ۴۰ در وزن “استاندارد” تولید میشود. برای ساخت لوله مانیسمان رده ۸۰ و رده ۴۰ از مواد یکسانی استفاده می‌شود.لوله مانیسمان رده ۸۰ از لوله رده ۴۰  دارای ضخامت بیشتر و  پس در نتیجه استحکام و استقامتش هم بیشتر است. هرچند که هر دو لوله قابلیت  استفاده در   ساختمان  سازی رادارند...اما استفاده از لوله رده ۴۰ بیشتر  است.  مانیسمان  واگر نیاز به لوله هایی با ضخامت بیشتر (استحکام بالا ) از  لوله رده ۸۰ در مواردی که لوله روی سطح (و نه زیر سطح) جاگذاریمی‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما اگر نیازی به قدرت اضافی نباشد، لوله مانیسمان رده ۴۰ مناسبتر است.لوله مانیسمان رده ۸۰ و ۴۰ از لحاظ قیمت هم متفاوت‌ هستند. تولید لوله مانیسمان رده ۸۰ یعنی ( مصرف مواد اولیه بیشتر) که در نتیجه موجب افزایش قیمت نهایی می‌شود.در مقایسه با لوله مانیسمان رده ۸۰، از  لوله رده ۴۰ از وزن کمتری بنابراین ، نصب ان اسانتر استاگر نیاز به انتقال مواد با دما و  فشار بالا (مانیسمان ) لوله فولادی رده ۸۰ به دلیل ضخامت بیشتر بهترین گزینه است.  


 رده لوله مانیسمان چیست؟ “از آنجا که کاربرد اصلی لوله، انتقال مواد است، اندازه قطر داخلی نقش حیاتی‌را در انتخاب لوله ایفا می‎کند.  مانیسمان “قطر اسمی” (NB) نیز می‌گویند. بنابراین اگر لوله قرار است مواد را با فشار بالایی انتقال دهد، باید از استحکام و ضخامت دیواره مناسب  برخوردار باشد. و ضخامت لوله در قالب “رده” توصیف می‌شود که به معنای شماره رده لوله است. مانیسمانشماره رده برای ابعاد لوله مانیسمان به چه معناست؟معمولاً برای توصیف اندازه لوله مانیسمان مورد نظرمان از “رده”که مربوط به ضخامت دیواره لوله  و با اعداد بخصوصی نشان داده می‌شود. شماره رده‌های مختلف یعنی اندازه‎های ضخامت دیواره مختلف برای لوله‌هایی با قطر یکسان. رایج‎ترین شماره‌‎ رده‌های لوله مانیسمان ۵، ۱۰، ۲۰، ۲۰S،۳۰ ، ۴۰، ۴۰S، ۶۰، ۸۰، ۸۰S، ۱۰۰، ۱۲۰، ۱۴۰ و ۱۶۰ هستند. هرچه شماره رده بیشتر باشد، ضخامت دیواره و مقاومت در برابر فشار نیز بیشتر است.مانیسمانخلاصه
  • لوله مانیسمان رده ۸۰ در وزن بیشتر  (دیواره لوله ضخیمتر )” و لوله مانیسمان رده ۴۰ در وزن “استاندارد”تولید میشود . برای ساخت لوله مانیسمان رده ۸۰ و رده ۴۰ از مواد یکسانی استفاده می‌شود.

  • لوله مانیسمان رده ۸۰ از لوله رده ۴۰دارای استحکام و مقاومت بیشتر .

  • هر دو لوله استفاده  درساختمان اما استفاده از لوله رده ۴۰ بیشتر  است.

  • لوله رده ۸۰ عموماً در مواردی که لوله روی سطح  قرار میگیرد استفاده  میشود. اما اگر نیاز به قدرت  زیاد نباشد، لوله مانیسمان رده ۴۰ انتخاب میشود.

  • در مقایسه با لوله مانیسمان رده ۸۰، از لوله رده  ۴۰   دارای  کمتری میباشد .

  • تولید لوله مانیسمان رده ۸۰ مستلزم مصرف مواد  بیشتر که در نتیجه موجب افزایش قیمت  و کیفیت بیشتر (برای استفاده از مواردی با فشار و دما بیشتر ) تولید می‌شود.

  •  جهت مشاوره با شماره های ۰۲۱۵۵۵۹۴۵۹۶ -۰۲۱۵۵۵۹۴۸۳۲ خدایی